Billionaire boy
David Walliams ; illustrated by Tony RossWalliams, David
Bok Engelsk utgitt 2011 Roman
Ledig
- Sølvberget, Magasin U2: 9 av 12 ledig
Plassering: Engelsk, barnebøker (sortering: 82 W)
Fakta
Tittelnr | 0626426
|
---|---|
Tittel | |
Forfatter | Walliams, David 1971-
|
Medvirkende | Ross, Tony (illustratør)
|
Språk | Engelsk |
Utgitt | London : HarperCollins Children's Books , 2011
|
Omfang | 278 s. : ill.
|
Passer for | |
Opplysninger | Joe har mange grunner til å være lykkelig. Mange milliarder grunner, faktisk. Joe er rik, virkelig veldig rik. Han er den rikeste tolvåringen i landet. Han har sin egen bowlingbane, sin egen kino og en butler som også er en orangutang. Men Joe er ikke lykkelige. Han har en milliard pund, men ikke en eneste venn. Endelig treffer Joe en som liker han som han er, og ikke bare for pengene hans. Men Joe har lært at når penger er involvert må man være mistenksom. De beste tingene i livet er gratis, sies det, men hvis Joe ikke er forsiktig kommer han til å miste alt.
. - God, leselig skrift
. - Engelsk tekst
|
Sjanger | |
Emner | |
Dewey | |
ISBN | 978-0-00-737108-2 (h.) : Nkr 92.00
|
Sortering | 82 W
|
Forlaget skriver
Joe has a lot of reasons to be happy. About a billion of them, in fact. You see, Joe's rich. Really, really rich.
Joe's got his own bowling alley, his own cinema, even his own butler who is also an orangutan. He's the wealthiest twelve-year-old in the land.
Yes, Joe has absolutely everything he could possibly want. But there's just one thing he really needs: a friend...
Joe's got his own bowling alley, his own cinema, even his own butler who is also an orangutan. He's the wealthiest twelve-year-old in the land.
Yes, Joe has absolutely everything he could possibly want. But there's just one thing he really needs: a friend...